Nasiona Marihuany

Nasiona marihuany – ich typy oraz rodzaje

Idealny sezon na outdoor

Obecnie trwa idealny sezon wręcz do uprawy outdoor. Wiele osób pewnie (jak co roku) nie zdążyło się do otwarcia sezonu w odpowiedni sposób przygotować. Rozplanowanie wszystkich działań jest jak najbardziej istotne. Najważniejsza jest do tego zdecydowanie wiedza. Musimy wiedzieć, które z nasion będziemy w stanie wziąć do swojej hodowli. Tak naprawdę wybór jest olbrzymi. O to akurat martwić się nie musimy. Mamy do wyboru takie nasiona marihuany: automaty, regularne, bogate w CBD czy też feminizowane. Bez posiadania odpowiedniej wiedzy nie jesteśmy w stanie podjąć sensownej decyzji. Nie mamy przecież wtedy o tym zielonego pojęcia. Każde z nasion wymaga innego podejścia i jest znacznie inne. Mają także oprócz tego inne oczekiwania. Każde nasiono marihuany musi być przez nas odpowiednio przeanalizowane i powinny być brane pod uwagę wszelkie minusy oraz plusy.

Nasiona marihuany regularne

Rośliny naturalnie występujące są roślinami tak zwanymi rozdzielnopłciowymi. Występują one w wersji męskiej jak i także w wersji damskiej. Krzyżują się pomiędzy sobą i w związku z tym mamy do czynienia z naprawdę świetnymi odmianami oraz gatunkami. Nasionami regularnymi są takie, z których wyrosną zarówno męskie rośliny jak i także rośliny żeńskie. Grower w takiej sytuacji nie ma w ogóle wpływu na płeć roślin. W ostatnich latach popularność regularnych nasion niestety spada. Jest to proces jak najbardziej ciągły. Mimo wszystko są popularne w dalszym ciągu.

Regularne nasiona marihuany – ich plusy oraz minusy

Wszystko ma swoje wady oraz zalety. Identyczną sytuację mamy także z nasionami regularnymi marihuany. Jeśli chodzi o nasiona marihuany i ich plusy, to na pewno pozwalają one na otrzymywanie znacznie nowszych i nowszych odmian jak i także produkcję własnych ziaren. Jest to możliwe dzięki krzyżowaniu roślin. Musimy także wspomnieć o minusach. Tutaj na pewno można wymienić plony mocno ograniczone. Nie mamy w ogóle kontroli nad płcią roślin. Efekty przez to mogą być nawet mniejsze o połowę.

Nasiona marihuany feminizowane

TanieSianieKolejnym rodzajem nasion marihuany są nasiona marihuany feminizowane. Pojawiły się one w dziewięćdziesiątych latach. Były one niejako odpowiedzią na zapotrzebowanie hodowców. Wszyscy chcieli mieć przecież gwarancję, że otrzymują żeńską roślinę. Na początku nasiona te cechowały się całkowitym brakiem stabilności. W ciągu ostatnich lat udało się uzyskać zdecydowanie najwyższą jakość nasion. Gwarantowały z całą pewnością solidne plony oraz pyszne naprawdę topy. Miały naprawdę świetny zapach oraz także działanie. Jednak jednocześnie stało się nieuniknione. Nasiona regularne i ich popularność spadły. Było to jakieś dziesięć procent udziału na rynku całym Cannabis. Nie mogło się stać inaczej. Musimy wiedzieć, że nasiona marihuany zawsze były, są i będą. O tą kwestię akurat w żadnym wypadku nie musimy się obawiać. Pamiętajmy o tym. Patrzmy jednak w swoich wyborach także na jakość, a  nie tylko na ilość.