Kiedy iść najlepiej z dzieckiem do ortodonty?

Wielu rodziców z całą pewnością się zastanawia nad tym, jaki jest moment odpowiedni, aby odwiedzić ortodonta Kraków? Czy mleczne zęby także należy prostować? Za chwilę rozwiejemy wszelkie możliwości.

Mleczne zęby u ortodonty?

Jeśli nasze dziecko już ma swoje stałe zęby, to z pewnością się można udać z nim do ortodonty. Jeśli zauważymy problemy ze zgryzem czy też uzębienie nierówne. Jednak w przedszkolu już warto swoją pociechę zabrać od ortodonta Kraków. Nawet gdy dziecko jeszcze ma mlecze zęby. W takim młodym wieku wyleczyć można śmiało wady zgryzu, które się ujawniają przy mlecznych zębach.

Krzywy zgryz czy też krzywe zęby?

Krzywy zgryz nie musi kompletnie oznaczać zębów krzywych. Wszystkie spośród wad zgryzu podlegają w momencie leczeniu, gdy tylko żuchwa oraz szczeka są źle ustawione. Do wad zgryzu najbardziej powszechnych należą:

  • zgryz krzyżowy,
  • zgryz otwarty,
  • przodogryz,
  • tyłozgryz.

Dlaczego powinniśmy rozpocząć leczenie?

Ortodontyczne leczenie u dziecka, które ma mleczne zęby jak najbardziej jest zalecane w przypadku wady zgryzu. Wraz z wiekiem różne schorzenia się mogą pogłębiać, dlatego warto jak najbardziej działać. Poza tym wady zgryzu mają wpływ negatywny na rośnięcie stałych zębów. Plusami dodatkowymi leczenia mlecznych zębów jest sam fakt, że zajmuje to o wiele mniej czasu, a niżeli leczenie stałych zębów, a do tego jest również o wiele mniej kosztowne. Co jak co, ale powinniśmy jak najbardziej mieć to na uwadze.

Źródło informacji: https://www.luxdentica.pl/ortodonta-krakow

You might also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *